Menu Close

Europos dienai paminėti skirtos netradicinės pamokos

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokiniai kasmet mini Europos dieną. Dalis veiklų jau tapo tradicinėmis, tačiau kasmet sugalvojama ir kaip naujai praturtinti šią šventę. O šiemet ji ypatinga – minime 20-tąjį Lietuvos narystės Europos Sąjungoje jubiliejų.

Progimnazijos ADVENTUR būrelio mokiniai šiai progai skyrė projektą ,,Lietuva Europoje“. Lietuvos žemėlapyje, kurį pagamino patys mokiniai, skirtingomis spalvomis jie piešė Lietuvos etnografinius regionus, juose išdėstė savo pačių pagamintus lankytinų Lietuvos vietų maketus. Stende nuotraukose buvo galima apžiūrėti visą projekto eigą. Gražiausių ir kruopščiausiai padarytų maketų kūrėjai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Dar viena iš veiklų, vykdytų šią dieną, – artimesnė pažintis su Europos šalimis. Klasių mokiniai burtų keliu pasirinko šalį, kurią turėjo pristatyti. Klasės paruošė ir plakatus, kuriuose pateikė svarbiausią informaciją. Mokiniai balsavimo būdu išrinko įdomiausią pristatymą.

Tradiciškai tokią dieną klasėse organizuojama ir viktorina „Kahoot“. Joje buvo pateikta įvairiausių klausimų apie Europos šalių gyventojus, jų kalbas, valiutą, patiekalus, tradicijas, kultūrą ir pan. Kiekvienoje klasėje buvo išrinkti žaidimo nugalėtojai. Smagu, kad šiemet vyko gražus bendradarbiavimas su Juozo Tumo-Vaižganto Senųjų rūmų gimnazistais. Viktorinos užduotys – tai gimnazijos I klasės mokinių vokiečių kalbos projektinio darbo rezultatas. O IV kl. mokiniai šią dieną vedė anglų k. pamokas penktokams.

Mokyklos langai buvo papuošti mokinių pagaminta Europos šalių atributika. Vyko ir dailyraščio konkursas. Tekstai buvo rašomi lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Dienos renginiai buvo užbaigti nuotaikingu „Flach mob“ – šokiu.

Tokios veiklos ugdo mokinių pilietiškumo, pažinimo, kūrybiškumo, kultūrines, socialines bei asmenines kompetencijas. Ir, be abejo, labai paįvairina ugdymą. fotogalerija

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos info.

 

 

Skip to content