Menu Close

Išvyka į STEAM centrą Panevėžyje

Spalio 17 ir 24 dienomis, 8a ir 8b klasės mokiniai su biologijos mokytoja Jolanta Redeckaite, vyko į Panevėžio STEAM centrą, ir dalyvavo dviejuose užsiėmimuose.

Vaivorykštė delne: Šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas.

Iš kur atsiranda spalvos? Kodėl matome spalvas? Šviečia balta spalva. Kas atsitinka su Saulės spalva, kai atsispindi? Lūžta vandens lašelyje ir matome vaivorykštės spalvas. Kūnai sugeria visas spalvas, o atspindi tas, kurias mes matome. Kodėl matome juodą spalvą? Juodos spalvos nėra, bet mūsų smegenys sukuria. Rožinės spalvos natūraliai nėra, tai spalvų mišinys.

Šios veiklos metu mokiniai susipažino ir ištyrė baltos šviesos sandarą, išsiaiškino, kaip balta šviesa yra panaudojama praktiškai kasdieniniame gyvenime.

Dirbtinis inkstas.

Šios veiklos metu mokiniai tyrė dializės žarnos laidumą skirtingoms medžiagoms, atliko kokybines medžiagų atpažinimo reakcijas, analizavo įvykusius procesus ir jų sąsajas su hemodializės procedūra dirbtinio inksto aparate.

Užsiėmimų metu mokiniai tarėsi grupėse, rašė savo hipotezes, jas tikrino praktiškai, formulavo išvadas. fotogalerija

Skip to content