Menu Close

Jaunųjų tyrinėtojų kelionė į Mėnulį.

Kovo  3 – 17  dienomis Laibgalių kaimo bibliotekoje vyko edukacinė – terapinė  programa ,,Mėnulio žemėlapis“. Į šią edukaciją vyko 4b, 1a ir 1b  klasių mokiniai kartu su mokytojomis Loreta Baravickiene, Edita Rudėniene, Karolina Kepenyte – Ragauskiene. Mokinius su šypsena pasitiko bibliotekininkė, kuri vaikus pakvietė skristi į Mėnulį. Paklausę istorijos kaip Peliukas ir Meškiukas  ieškojo Mėnulio žemėlapio, vaikai sužinojo, kad gyvenime nereikia nieko bijoti, jei šalia turi tikrą draugą, kuris išties tau pagalbos ranką ir bus kartu net kai bus baisu: ,,Aš turiu tave, o tu mane – neprapulsim“. Su draugais pasvajoję, ką galima veikti Mėnulyje: skaičiuoti žvaigždes, žaisti slėpynių, surengti kosminius šokius, pašokinėti susikibus už rankų, jaunieji Mėnulio tyrinėtojai susidėjo į kuprines svarbiausius daiktus ir leidosi į kosmoso platybes su savo raketomis. Pasiekus kelionės tikslą, keliautojai išbandė Mėnulio būgną. Mušdami būgną ,,išlaisvino“ savo emocijas, kurias patyrė keliaudami tokį tolimą kelią. Pailsėję ir atsisveikinę su ateiviu, gyvenančiu Mėnulyje, vaikai skrido atgal į savo gimtąją Žemės planetą. Grįžę šviečiančiame molberte piešė draugiškąjį ateivį, smėliu kūrė Mėnulio žemėlapį, kad nepamirštų kelio kitai kelionei. Nors netradicinės pamokos metu mokiniai turėjo įvairių pramogų, tačiau gavo ir žinių. Sužinojo, kad Mėnulis nuo mūsų Žemės nutolęs apie 400 tūkstančių kilometrų, kad už Žemę yra keturis kartus mažesnis ir net 81 kartą už ją lengvesnis. Mokinius labai nustebino, kad Mėnulį visi matome apvalų, tačiau jo tikra forma primena citriną – ovalą.

Skip to content