Menu Close

Erasmus+

 

EN- version

Kvalifikacijos tobulinimo kursai Kroatijoje

Birželio 8-14 dienomis mūsų mokykla įgyvendino paskutinį Erasmus+ projekto “STEAM ir įtraukusis ugdymas per tarptautines veiklas” mobilumą. Mokytojos Asta Milaknienė ir Daiva Malcienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Sėkmingas skirtingų gebėjimų turinčių mokinių ugdymas“ Kroatijoje. Kartu su kitais dalyviais iš 14 šalių, mokytojos dalyvavo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose, diskusijose, seminaruose, apsilankė specialiųjų poreikių turinčių asmenų dienos centre, išbandė patyriminio mokymosi metodus miesto erdvėse, dalyvavo socialinėje- kultūrinėje programoje. Mokytojos patobulino profesines, dalykines ir asmenines kompetencijas. Įgyta gerąją patirtimi projekto dalyvės pasidalino mokytojų posėdžio metu.

Tarptautinės  projektinės veiklos patirtis Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje

Tarptautiškumas yra svarbus švietimo ateičiai, nes tarpkultūrinė kompetencija yra reikšminga konkurencingo XXI a. piliečio kompetencijų dalis. Pedagogams  tarpkultūrinės kompetencijos ugdymo gebėjimams įgyti  reikalingi ne tik tradiciniai profesinio tobulinimosi renginiai, bet ir tokie kaip kvalifikacijos tobulinimas dalyvaujant mobilumo vizituose.

Rokiškio Senamiesčio progimnazija jau eilę metų vykdo tarptautinius projektus. Anglų kalbos mokytojos Daivos Malcienės rašomi  ir vykdomi projektai visada būna puikiai įvertinti ir patvirtinti.

Jau 2021-2022 mokslo metais Rokiškio Senamiesčio progimnazija  už mokinių dalyvavimą tarptautiniame virtualiame eTwinning projekte „OLD BUT GOLD“  buvo apdovanota nacionaliniu ir europiniu kokybės ženkleliais.  Šis europinis apdovanojimas reiškia, kad projektas pelnė aukščiausią įvertinimą tarp nacionalinius kokybės ženklelius gavusių projektų. Šiuo metu mokiniai, vadovaujami mokytojų, dalyvauja tarptautiniame E-twinning integruotame dailės ir anglų kalbos projekte “READ AND DRAW“.

Vienas iš svariausių įvertinimų tarptautinių projektų srityje yra tai, kad nuo 2024 m. vasario 1 d.  iki 2027 metų gruodžio mėnesio 31 d. Rokiškio rajono Senamiesčio progimnazijai ,,Erasmus“ projektų bendrojo ugdymo srityje  suteikta Europos sąjungos  akreditacija.  „Erasmus“ akreditacija patvirtinama, kad pareiškėjas parengė kokybiškos mobilumo veiklos įgyvendinimo planą, kuris yra platesnio masto organizacijos plėtros pastangų dalis.

Šių metų kovo 21-27 dienomis Senamiesčio progimnazijos 5 pedagogų komanda dalyvavo “Erasmus+” KA1 projekto „STEAM ir įtraukusis ugdymas per tarptautines veiklas“ darbo stebėjimo vizite Paryžiuje. Pirmąją mobilumo dieną lankėmės viename iš  13 Prancūzijos švietimo skyrių, vadinamų akademijomis, ,,ACADEMIE DE PARIS“, kur lektorato skyriaus vedėja Simon pristatė kaip šioje šalyje ugdomi aukštą  potencialą turintys vaikai.  Savaitgalį stebėjome skautų stovyklos veiklą, diskutavome apie vaikų ir jaunimo kultūrinių ir socialinių kompetencijų ugdymą, mokinių savivaldos veiklą Prancūzijos mokyklose.  Lydimi Sorbonos universiteto dėstytojos dr. Giedrės daug sužinojome apie daugiakultūrę šio universiteto bendruomenę, studentų mokymosi sąlygas. Nustebino ilga besimokančiųjų eilė prie bibliotekos.

Paryžiuje pamatėme ir sužinojome labai daug. Stebėjome pamoką Emile Zola mokykloje. Mokytojos Celine Gruek ir Catherine Jouan pristatė institucinės pedagogikos metodiką, kurią taiko savo darbe.  Paryžiaus Europos namuose  Sorbonos universitero lektorė – dr. Giedrė Cibulskaitė- Veršinskienė supažindino su Prancūzijos švietimo sistema ir įtraukiojo ugdymo patirtimi mokyklose. Išklausėme meno terapeutės Safia Diop seminarą ir pačios dalyvavome meno terapijos seanse. Taip pat apsilankėme autistų mokymo centre ” Turbulences”, kur prancūzai pasidalino išskirtine savo patirtimi šioje srityje.

Po užsiėmimų  laukė ir kultūrinė programa. Aplankėme Monmartrą, nuo kurio atsiveria Senos upės slėnyje plytinčio miesto panorama,  Luvrą.   Privaloma išvykos dalimi tapo Eifelio bokštas su eilėmis prie jo ir Paryžiaus vaizdais iš paukščio skrydžio. Vakarėjant plaukėme Senos upe. Stebino Eifelio bokšto įžiebimas kai trumpam net eismas gatvėje sustoja, o dieną neišvaizdi metalo konstrukcija tampa paslaptinga “Kalėdine eglute”. Pažinties su Paryžiaus dalimi tapo Lotynų kvartalas, garsioji Paryžiaus katedra. Paryžiuje nebijoma šalia senųjų statinių įkurdinti šiuolaikinius. Taip atsirado ir Žoržo Pompidu meno ir kultūros centras. Pabuvojome Versalio rūmuose, stabtelėjome prie Triumfo arkos, aplankėme Lietuvos vardu pavadintą skverą.

Tarptautiniai projektai suteikia galimybę ne teoriškai, o tiesiogiai pažinti kitų šalių švietimo sistemą , dalyko dėstymo ypatumus,  bendravimo tradicijas, apmąstyti mokymo(si) patirtis įvairiose kultūrinėse aplinkose, orientuojantis į vizitų rezultatų aktualumą bendram mokyklos ugdymo proceso tobulinimui, pasisemti naujų minčių ateities veikoms mokykloje vykdyti, siekiant geresnių kiekvieno mokinio mokymosi pasiekimų ir pažangos.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui B. Tubelienė

Mokinių, tėvelių ir mokytojų apklausos rezultatai apie STEAM ir įtraukųjį ugdymą mūsų mokykloje

Šiais mokslo metais mokykloje vykdomas tarptautinis Erasmus+ projektas „STEAM ir įtraukusis ugdymas“. Tik prasidėjus projekto veikloms (2023 m. lapkričio mėnesį) buvo atlikta mokinių, tėvelių ir mokytojų apklausa apie STEAM ir įtraukiojo ugdymą mūsų mokykloje. plačiau

Erasmus KA+ projekto ,,STEAM ir įtraukusis ugdymas per tarptautines veiklas” antrasis mobilumas Briuselyje

2023-2024 m.m. vykdomas Erasmus KA+ projektas ,,STEAM ir įtraukusis ugdymas per tarptautines veiklas”. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojos Nijolė Mikulienė , Virginija Antanavičienė, Sonata Grigaliūnienė, Jolanta Redeckaitė ir Edita Rudėnienė lapkričio 6-12 dienomis dalyvavo antrojo mobilumo veikloje Briuselio II Europos mokykloje Belgijoje.

Projekto dalyvės susipažino su mokyklos struktūra ir stebėjo ten dirbančių įvairių dalykų mokytojų pamokas. Pedagogės stebėjo STEAM veiklas gamtos mokslų integruotose pamokose, tobulino asmenines ir dalykines kompetencijas. Užsienio kolegos dalijosi gerąja patirtimi, kaip prasmingas STEAM ugdymo(si) plėtojimas paskatina mokinius susidomėti menais, gamtos ir tiksliaisiais mokslais, aktyviau įsitraukti į integruotas veiklas. Kolegos iš Suomijos ir Švedijos pakvietė į jų šalių pristatymą. Buvo mezgamos naujos pažintys tolimesniam bendradarbiavimui.

Po užsiėmimų projekto dalyvės grožėjosi Belgijos sostinės vaizdais: Didžiąja miesto aikšte, apsupta elegantiškų istorinių XIV a. pastatų, XIX a. Penkiasdešimtmečio miesto parku su Triumfo arka bei dviem parodų paviljonais, miesto pažiba – Atomiumu. Įdomi patirtis apsilankyti Europos Parlamento plenarinių posėdžių salėje ir Parlamentariume.

Projekto dalyvės aplankė ir 2-ąjį pagal dydį Belgijos miestą Antverpeną. Pedagoges sužavėjo ypatingo grožio Antverpeno traukinių stotis, gotikinė Dievo Motinos katedra, kurios bokšto varpinė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, senamiesčio centras, kuriame yra garsusis Brabo fontanas, Gildijų namai, statyti 16-17 a. plačiau

Mobilumas “English for Educator – language improvement for teachers”

Startavo Rokiškio Senamiesčio progimnazijos Erasmus KA1+ projektas “STEAM ir įtraukusis ugdymas per tarptautines veiklas”. Pirmasis mobilumas “English for Educator – language improvement for teachers” vyko liepos 22-28 d. Kipre, Limasolyje. Mokymų dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Italijos intensyviai mokėsi anglų kalbos. Mūsų mokyklai atstovavo 8 pedagogės: Saulė Kazinavičienė, Bernadeta Tubelienė, Kristina Braželienė, Žydrūnė Jasinevičiūtė, Edita Rudėnienė, Valerija Misiūnienė, Lina Stanislovaitytė – Bukauskienė, Nijolė Mikulienė. Pirmą dieną kursų dalyviai susipažino, pristatė savo mokyklą ir savo šalį. Padedami lektorės Zaros dirbdami grupėse, naudodamiesi IKT, interviu metodu, diskutuodami mokytojai tobulino anglų kalbos gebėjimus, turtino žodyną. Šalių atstovai pristatė savo folklorą – dainavo liaudies dainas. Ypatingas dėmesys buvo skirtas anglų kalbos gramatikai.

Mokymai vyko ir netradicinėse erdvėse. Dalyviai aplankė Limasolio viduramžių pilį, Carob Mill muziejų, susipažino su Limasolio senamiesčiu, miesto parke grožėjosi salos augmenijos įvairove, atliko integruotas kūrybines užduotis. Lankydamiesi Limasolio archeologijos muziejuje tęsė pažintį su Kipro istorija. Buvo aplankyti Kourion antikinio miesto griuvėsiai: apžiūrėtas amfiteatras, bazilika, gladiatorių namai su mozaikomis, viešosios pirtys. Pedagogės susipažino su tradiciniais Kipro amatais Kipro amatų centre, Shacolas bokšte stebėjo sostinės Nikosijos panoramą, vaikščiojo senamiesčio gatvėmis. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su turkiškąja Kipro puse: muitinės postas pastatytas viduryje Kipro sostinės Nikosijos. Mokymų dalyviai grožėjosi rytine Kipro pakrante: bangų išgraužtomis uolomis Sea Caves, gamtos draustiniu Cavo Greco, Agia Napa skulptūrų parku, Nissi paplūdimiu. Įspūdinga išvyka į centrinę Kipro dalį. Mokytojai pasivaikščiojo siauromis Omodos miestelio gatvelėmis, apžiūrėjo vienuolyną ir jo muziejų, grožėjosi Millomerio kriokliu ir susipažino su Kipro kultūriniu paveldu. Neišdildomus įspūdžius paliko Kipro Troodos kalnų masyvai.

Mobilumo pabaigoje dalyviai apibendrino įgytas žinias, lavino skaitmenines, kūrybiškumo ir komunikavimo anglų kalba kompentencijas, padėkojo organizatoriams, kolegėms iš Italijos, Čekijos, Latvijos ir Lenkijos už nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą. Mokymų centras organizavo išvyką į Afroditės, graikų meilės ir grožio deivės, gimtinę Pafosą, miestą, įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Dalyviai grožėjosi idiliška Mėlynąja lagūna, archeologiniu parku, keturių romėnų tvirtovių griuvėsiais su senovinėmis mozaikomis, požeminiais karalių kapais, išskaptuotais uolose, vyno dievo Dioniso šventykla, nuostabia Afroditės uola ir aplink ją esančiu paplūdimiu. fotogalerija

 

Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje – ypatingas dėmesys užsienio kalbų dėstymui

Šiandieniniame pasaulyje  kalbinės kompetencijos yra neatskiriamos nuo modernaus žmogaus sąvokos.  Užsienio kalba kaip mokomasis dalykas teikia plačias galimybes ugdyti asmenybę, formuoti vertybines nuostatas, plėtoti bendrąsias kompetencijas. Kalbų mokėjimas suteikia galimybes turėti platesnį socialinį tinklą, rasti naujų kontaktų ir draugų. Tai sukuria pridėtinę vertę jauno žmogaus karjerai, asmeninio gyvenimo kokybei. Geros užsienio kalbų žinios yra viena iš svarbiausių sąlygų ne tik mokiniams, bet  ir mokytojams, norintiems  dalyvauti europiniame švietime. Užsienio kalbų mokėjimas leidžia  prisijungti prie pasaulinės bendruomenės, keistis informacija, bendradarbiauti, rengti bendrus projektus, rasti naujų pažinčių.

Siekdami kokybiško, kūrybiško ir šiuolaikiško užsienio kalbų dėstymo, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojai dalyvavo Erasmus+ projekte „Kūrybiškumas užsienio kalbų mokyme“.

Progimnazijos anglų kalbos mokytojos dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Kūrybiškas anglų kalbos dėstymas” Italijoje, o vokiečių kalbos mokytoja dalyvavo „Kūrybiškas vokiečių kalbos dėstymo“ kursuose Maltoje. Kursų programos pristatė kūrybiško anglų ir vokiečių kalbų dėstymo metodikas. Kartu su kitų Europos šalių mokytojais, mūsų mokyklos mokytojos išmoko naujų metodų, kurie yra motyvuojantys, aktyvūs, kūrybiški, skatinantys komunikuoti bei nukreipti į individualią mokinio pažangą. Mokymai praturtino praturtino naujomis idėjomis, leido patobulinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas bei paskatino įgytas patirtis įgyvendinti kasdieniame ugdymo procese.

Mūsų mokyklos mokytojos sėmėsi patirties Danijos Holmebækskolen mokykloje. Projekto dalyvės stebėjo, kaip vyksta anglų ir vokiečių kalbų mokymas, kokius metodus mokytojai taiko, kaip vyksta užsienio kalbų ir kitų dalykų integruotos pamokos, kaip mokykla vykdo veiklas, kurių pagalba į ugdymo(si) procesą įtraukia įvairių gebėjimų turinčius mokinius, kaip šios veiklos įtakoja mokinių individualią pažangą.

Grįžę iš projekto mobilumų mokytojai pradėjo įgytą patirtį taikyti pamokose. Pedagogės išbando naujus metodus, inicijuoja  integruotų įvairių mokomųjų dalykų su užsienio kalbomis pamokų ciklų sukūrimą 1-8 klasėse .  Atlikę  mokinių, mokytojų ir tėvų apklausas galime reflektuoti,  kad projekto veiklos turėjo teigiamos įtakos mokinių motyvacijos ir mokinių individualios pažangos augimui bei mokinių mokymosi pasiekimams. .,,Kitokios“ pamokos teigiamai įtakoja mokinių  ne tik užsienio kalbų mokymosi, bet  ir kitų mokomųjų dalykų mokymosi pažangą.  Integruotas mokymasis skatina kiekvieno mokinio asmenybės ūgties  pažangą. Nauji ir kūrybiški užsienio kalbų mokymo metodai, integruotos pamokos su užsienio kalbų pamokomis paskatino  mokinių motyvaciją,  susidomėjimą ir aktyvumą mokantis. Dauguma mokinių teigia, kad jiems anglų ar vokiečių kalbų pamoka yra gera tada, kai ji yra įdomi, užpildyta įvairiomis veiklomis.  Kokybiškas užsienio kalbų mokymasis padeda tinkamai pasirengti būsimai karjerai  ir gyvenimui.

Projekto metu buvo užmegzti ryšiai su kitų šalių mokytojais, kurie peraugo į dalykinį bendravimą, planuojant bendras virtualias veiklas. Užsienio kalbų mokytojos kartu su mokiniais įsitraukė į naujus virtualius „eTwinning“ projektus.

Anglų kalbos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Danijoje

Šiais mokslo metais mūsų mokykloje vyksta tarptautinis Erasmus+ projektas „Kūrybiškumas užsienio kalbų mokyme“, kurio tikslas yra tobulinti mokytojų asmenines ir dalykines kompetencijas Europos švietimo kontekste. Rugpjūčio 22-25 dienomis anglų kalbos mokytojos Daiva Malcienė ir Elena Jakimova dalyvavo projekto mobilumo veiklose Danijoje – stebėjo Danijos miesto Herfiolgė Holmebækskolen mokyklos mokytojų darbą ir mokinių mokymąsi.

Projekto dalyvės pamatė, kaip vyksta anglų ir vokiečių kalbų mokymas, kokius metodus mokytojai taiko, kaip vyksta užsienio kalbų ir kitų dalykų integruotos pamokos, kaip mokykla įgyvendina mokymosi programas mokiniams, turintiems mokymosi sunkumų; kaip mokykla vykdo tam tikras veiklas, kurių pagalba  įtraukia į ugdymo(si) procesą mokinius, kurie gyvena nepalankiomis socialinėmis ir ekonominėmis sąlygomis; kaip šios veiklos įtakoja mokinių individualią pažangą.

Danijos mokyklos darbo stebėjimo metu įgytos patirties pristatymas ir įgyvendinimas vyks rugsėjo – gruodžio mėnesiais per anglų ir vokiečių kalbų pamokas, o taip pat ir kitų pamokų metu, integruotų su užsienio kalbomis.

 

Darbinga vasara

Vasara – ne tik atostogų metas. Ir per mokinių vasaros atostogas toliau vyko suplanuotos projekto  „Kūrybiškumas užsienio kalbų mokyme” veiklos. Antrasis mobilumas vedė į Viduržemio jūros salose išsidėsčiusią Maltą. Vokiečių kalbos mokytoja Asta Milaknienė liepos 25 – 29 d. drauge su kolegomis iš Slovakijos, Prancūzijos ir Vengrijos ten dalyvavo kursuose „Fit in Deutsch“. Kursų vadovė Gertraud Lehr iš Vokietijos galėjo suteikti dalyviams įvairiapusiškai naudingų žinių, nes ji ne tik vadovauja Carob institutui, rengiančiam mokytojų tobulinimosi kursus, bet pati daug metų dirbo mokytoja, o vėliau ir mokyklos direktore, tad su mokytojo darbu ir jo poreikiais yra susipažinusi praktiškai.

Kursų dalyviai galėjo ne tik patobulinti asmenines vokiečių kalbos žinias, nes visi užsiėmimai vyko vokiečių kalba, bet ir susipažinti su inovatyviais vokiečių kalbos dėstymo metodais, skatinančiais mokinių aktyvumą,  kūrybiškumą, bendradarbiavimą, pasidalinti savo patirtimi su kolegomis. Visus metodus mokytojai išbandė praktiškai, dirbdami porose, grupėse ar individualiai. Kadangi grupė buvo nedidelė (7 dalyviai), aukšta mokymosi kokybė buvo garantuota, o smagios užduotys, susiję su teatru, muzika, daile, literatūra, bei dalyvių išradingumas užtikrino puikią nuotaiką. Šie mokymai praturtino naujomis idėjomis, leido patobulinti dalykines ir bendrąsias kompetencijas bei įkvėpė įgytas patirtis išbandyti savo pamokose.

Kursų organizatoriai pasirūpino ir kultūrine programa: profesionaliai sudaryta darbotvarkė leido dalyviams ne tik mokytis, bet ir susipažinti su unikalia Maltos istorija bei kultūra, įžymiomis vietomis, paragauti tradicinių patiekalų.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai Sicilijoje

2022 m. gegužės 1 d. startavo naujas mūsų mokyklos Erasmus+ tarptautinis projektas           „Kūrybiškumas užsienio kalbų mokyme”.  Projekto veiklos prasidėjo mokytojų mokymosi vizitu į Siciliją.  Anglų kalbos mokytojos Daiva Malcienė ir Elena Jakimova gegužės 30 d. – birželio 3 d. dalyvavo kursuose ,,Kūrybiškas anglų kalbos dėstymas”.  Pedagogės džiūgavo, kad kursus vedė visame pasaulyje žinomas  dėstytojas britas Alan Marsh. Mokymai ir edukacijos vyko anglų kalba.

Kartu su kitais mokytojais iš Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Čekijos, Suomijos, mūsų mokyklos mokytojos susipažino su kūrybiškais, aktyviais ir motyvuojančiais mokytis anglų kalbos dėstymo metodais. Dėstytojas pristatė daug praktiškų patarimų, mokymo būdų, kuriuos mūsų mokytojos kursų metu  išbandė pačios.  Mokymo medžiagą dėstytojas  pateikė žaismingai, patraukliai, efektyviai. Mokytojos atviravo, kad išbandyti nauji mokymo metodai tinka įvairaus amžiaus mokiniams ir lengvai pritaikomi. Projekte dalyvavusios anglų kalbos mokytojos mokymuose įgytą patirtį su savo mokiniais įgyvendins nuo kitų mokslo metų pradžios.

Smagu, kad kursų organizatoriai neapsiribojo mokymais, bet ir pasiūlė dalyviams įvairią kultūrinę programą.  Kursuose dalyvavę septynių šalių mokytojai anglų kalbos įgūdžius galėjo tobulinti įvairiose edukacijose natūralioje aplinkoje. Projekto dalyviai aplankė žymias Sicilijos vietas, ragavo nacionalinius šalies patiekalus.

Kursų pabaigoje tarptautinės mokytojų komandos varžėsi viktorinoje, kurios metu pasitikrino per mokymų savaitę įgytas žinias. Visiems dalyviams buvo įteikti Erasmus+ sertifikatai. Esame dėkingi Europos Sąjungos Erasmus+ projektų suteiktomis galimybėms tobulėti  profesinėje srityje. plačiau

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojų vizitas į Latvijos Livani mokyklą

2022 m. kovo 24-25 dienomis Rokiškio Senamiesčio progimnazijos keturių  mokytojų komanda lankėsi Latvijos Livani 1 vidurinėje mokykloje ir dalyvavo mūsų mokyklos Erasmus+ projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ numatytose veiklose. Darbo stebėjimo mobilumo metu mūsų mokyklos mokytojai aiškinosi,  kaip Livani mokykloje organizuojamas ir pritaikomas ugdymo procesas skirtingų gebėjimų mokiniams,  stebėjo užsiėmimus įspūdingame sporto komplekse, sužinojo, kaip mokykloje įgyvendinama Latvijos švietimo reforma. Per dvi dienas mūsų mokytojai stebėjo beveik 30 įvairių dalykų pamokų. Vizitas į Livani mokyklą buvo labai įdomus, naudingas ir paskatino mūsų mokytojus pamąstyti, kaip įgyvendinti Latvijos mokyklos gerąją patirtį mūsų progimnazijoje.

Latvijos Livani mokyklos darbo stebėjimo metu įgytos žinios ir patirtis buvo pristatyta mokytojų susirinkime balandžio 7 d. plačiau

Integruotos pamokos – mokinių, tėvelių ir mokytojų apklausų rezultatai

Nuo šių mokslo metų pradžios mūsų mokykloje aktyviai vyko Erasmus+ projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ įgyvendinimo veiklos. Remdamiesi darbo stebėjimo vizito Ispanijos mokykloje ir kvalifikacijos kėlimo kursų Maltoje metu įgyta patirtimi, projekto dalyviai ne tik pritaikė ir išbandė įgytą patirtį savo dalykų pamokose, bet ir įtraukė kolegas į bendras integruotas pamokas. Per pirmąjį šių mokslo metų pusmetį beveik visi mokyklos mokytojai įsitraukė į integruotą ugdymą, įvyko daug įvairių integruotų pamokų. Nors buvo integruojami įvairūs dalykai, dauguma integruotų pamokų buvo su užsienio kalbomis: anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Užsienio kalbos buvo integruojamos į matematiką, geografiją, istoriją, gyvenimo įgūdžių pamoką, fizinį ugdymą, biologiją, technologijas ir kitus dalykus. Taip pat vyko ir bendros įvairių kalbų pamokos: anglų ir lietuvių, vokiečių ir anglų kalbų integruotos pamokos bei kitų dalykų integruotos pamokos.

Mokykloje buvo įgyvendintas ir ilgalaikis integruotas rusų kalbos, dorinio ugdymo ir dailės projektas. Projektas buvo vykdomas su 6 klasės mokiniais, kai jie išmoko rusų kalbos abėcėlę. Per rusų kalbos pamokas mokiniai skaitė tekstą apie draugystę, išsiaiškino gramatines konstrukcijas, sudėtingesnę leksiką. Per dorinio ugdymo pamokas mokiniai diskutavo apie draugystę, tikrą draugą. Per dailės pamokas iliustravo pasirinktą teksto sakinį, pasirinkę norimą skaitmeninę iliustravimo programą. Galiausiai buvo išleista skaitmeninė knyga “Дружба”.

Mokykloje buvo suorganizuota mokytojų, mokinių ir jų tėvų apklausa apie integruotų pamokų naudą ugdymo(si) procese.

Mokinių apklausoje dalyvavo 102 5-8 klasių mokiniai. Didžioji dauguma mokinių (82 %) teigė, kad integruotos pamokos jiems patinka, kad jos suteikia galimybę daugiau išmokti (77 %). 57 % procentai mokinių pasisakė už tai, kad integruotos pamokos skatina labiau domėtis mokomaisiais dalykais. Smagu buvo sužinoti, kad daugiau negu pusė apklaustųjų (62 %) norėtų daugiau integruotų pamokų. 9 % mokinių teigė, kad integruotos pamokos apsunkina jų mokymąsi. Mokiniai paminėjo, kokių dalykų integruotų pamokų jie norėtų. Atsakymų buvo pačių įvairiausių. Čia galima matyti mokinių atsakymus į visus klausimus:

https://forms.office.com/Pages/AnalysisPage.aspx?id=8NawrdSMv0ee4fqrp2tft4St_YKO0LRBmiODpYRnolpUMFBIT0w0OTVZMlNHRzNVT05CNjRWRTdKSi4u&AnalyzerToken=i542or9tmSXZTkZQ5eh1MUxnX1q1coOy

Tėvų apklausoje dalyvavo 37 5-8 klasių mokinių tėveliai. Dauguma mokinių tėvelių (73 %) atsakė, kad jie žino apie mokykloje vykdomus tarptautinius projektus ir teigė, kad dalyvavimas juose turi teigiamos įtakos mokyklos ugdymo procesui (94 %). Tėveliai pastebėjo, kad  šiuo metu vyko daug integruotų pamokų (94 %), visi tėveliai sutinka, kad integruotas ugdymas suteikia galimybę gilesniam dalykų mokymuisi, beveik visi (97 %) sako, kad jiems svarbu, kad jų vaikas mokykloje įgytų tarptautinių kompetencijų. Vis dėlto kai kurie tėvai teigė (13 %), kad toks ugdymas apsunkina dalykų mokymąsi. Pusė apklaustųjų tėvų teigė, kad jeigu mokykla dalyvautų tarptautiniame mokinių mainų projekte, jie norėtų, kad jų vaikas dalyvautų projekto veiklose užsienio šalyse. Čia galima matyti tėvų atsakymus į visus klausimus:

https://forms.office.com/Pages/AnalysisPage.aspx?id=8NawrdSMv0ee4fqrp2tft4St_YKO0LRBmiODpYRnolpURE1US05XRzdGRU5DQ0w3NTZPMTBLWEUyMy4u&AnalyzerToken=LvBgA8Rzr9l4g1sewPk8aOqxiXex55Qx

Mokytojų apklausoje dalyvavo 21 respondentas. Visi mokytojai pastebėjo, kad projekto dalyviai įgyvendina projekto idėjas: dalinasi patirtimi, pritaiko įgytas žinias, įtraukia kolegas į bendras projekto įgyvendinimo veiklas. Visi mokytojai taiko integraciją, 62 % mokytojų veda integruotas pamokas nuolat ir dažnai, kiti mokytojai tai daro retai, nes trūksta laiko, neatitinka dalykų programos, sudėtinga bendradarbiauti su kolegomis. Mokytojų nuomone integruoto ugdymo privalumai yra tai, kad paįvairinamos pamokos (85 %), stipresnė mokinio motyvacija (66 %), ugdomas platesnis mokinio mąstymas (57 %).  Beveik visi mokytojai (95 %) mano, kad „tarptautiniai projektai turi didelį teigiamą poveikį ugdymo įstaigos veiklos tobulėjimui ir kaitai per ugdymo proceso dalyvius – pedagogus ir ugdytinius. Vaikai įgauna patirties, kūrybiškumo, naujų žinių, perteiktų kitokiomis raiškos formomis, tobulina kompetencijas.“ „Dalyvaudama projektuose mūsų mokykla tampa atvira naujoms idėjoms ir bendruomeniškesnė.“ Vis dėlto tik 9 % mokytojų norėtų patys dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Čia galima matyti mokytojų atsakymus į visus klausimus:

https://forms.office.com/Pages/AnalysisPage.aspx?id=8NawrdSMv0ee4fqrp2tft4St_YKO0LRBmiODpYRnolpUOTFFVUtMUFBaNFg3UkZXVTJXSURJVEFUMS4u&AnalyzerToken=62oJAdFdaqBbdooi9SZaLmIpsKcXkH79

Lyginant šių apklausų atsakymus su apklausų rezultatais projekto pradžioje, galima teigti, kad projekto įgyvendinimo veiklos atitinka numatytus projekto tikslus: mobilumų metu įgytos žinios turi tiesioginę įtaką mokyklos pozityviems pokyčiams. Integruotos pamokos mokiniams patinka, jie daro pažangą ir tobulina savo kompetencijas.  Visi mokytojai teigia, kad integruotas ugdymas skatina aktyvesnį mokinių įsitraukimą į ugdymosi procesą ir didina jų motyvaciją.

Šios mūsų projekto įgyvendinimo patirtys buvo pristatytos respublikinėje konferencijoje „Mokymo(si) rezultatų panaudojimas siekiant ugdymo kokybės“ vasario 14 d.

 

Projekto įgyvendinimo veiklų pristatymas respublikinėje konferencijoje

Erasmus+ projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ įgyvendinimo veiklos buvo pristatytos Rokiškio rajono savivaldybės švietimo centro ir Rokiškio Senamiesčio progimnazijos organizuotoje respublikinėje konferencijoje ,,Mokymo(si) rezultatų panaudojimas siekiant ugdymo kokybės“ 2022 m. vasario 14 d.

Mūsų projekto tikslas yra tobulinti mokytojų asmenines ir dalykines kompetencijas Europos švietimo kontekste: stebėti kitos šalies gerąsias patirtis, dalyvauti mokymo kursuose bei įgyvendinti įgytą patirtį kasdienėje veikloje.

Dalyvaudami projekte mes tikėjomės, kad mokytojų įgytos žinios turės tiesioginės įtakos mūsų mokyklos pozityviems pokyčiams. Ir dabar po įvykusių dviejų mobilumų mes galime teigti, kad tie pokyčiai vyksta. Tuo labiau, kad net aštuoni mūsų mokyklos mokytojai galėjo išvykti į mobilumus. Tai lėmė mūsų projekto tema, susijusi su integruotu mokymu. Projekto dalyviai buvo užsienio kalbų, biologijos, chemijos, pradinių klasių mokytojai, kurie Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje dėsto skirtingus dalykus ir kurie dirba skirtinguose Progimnazijos padaliniuose: B.Tubelienė, J.Redeckaitė, A.Milaknienė, V.Misiūnienė, E.Jakimova, E.Rudėnienė, Ž.Jasinevičiūtė, D.Malcienė. Mūsų projektas prasidėjo 2019 m., bet dėl pandeminės situacijos buvo pratęstas du kartus, tačiau pagaliau mobilumai įvyko. Mes įvykdėme du mobilumus: darbo stebėjimo Ispanijos mokykloje ir kvalifikacijos tobulinimo kursų Maltoje.

Remdamiesi įgyta patirtimi, projekto dalyviai ne tik pritaikė ir išbandė įgytą patirtį savo dalykų pamokose, bet ir įtraukė kolegas į bendras integruotas pamokas. Per pirmąjį šių mokslo metų (2021-2022) pusmetį beveik visi mokyklos mokytojai įsitraukė į integruotą ugdymą, įvyko daug įvairių integruotų pamokų. Nors buvo integruojami įvairūs dalykai, dauguma integruotų pamokų buvo su užsienio kalbomis: anglų, vokiečių ir rusų kalbomis. Užsienio kalbos buvo integruojamos į matematiką, geografiją, istoriją, gyvenimo įgūdžių pamoką, fizinį ugdymą, biologiją, technologijas ir kitus dalykus. Taip pat vyko ir bendros įvairių kalbų pamokos: anglų ir lietuvių, vokiečių ir anglų kalbų integruotos pamokos bei kitų dalykų integruotos pamokos.

Mokykloje buvo įgyvendintas ir ilgalaikis integruotas rusų kalbos, dorinio ugdymo ir dailės projektas.

Baigiantis 2020-2021 mokslo metams birželio 3 – 9 dienomis vyko netradicinio ugdymo savaitė. Šiomis dienomis ugdymo veiklos buvo organizuojamos už mokyklos ribų, o įprastines pamokas pakeitė užsiėmimai, integruojantys įvairius mokomuosius dalykus ir integruojamąsias, prevencines bei kitas ugdymo programas.

Visi projekto dalyviai aktyviai dalyvavo projekto įgyvendinimo veiklose ir pristatė savo patirtį šioje konferencijoje.

Mūsų mokyklos mokytojai tarpusavyje yra suderinę dalykų mokomąją medžiagą ir turinio, ir laiko atžvilgiu, todėl suplanuoti integruotas pamokas nėra sunku. Žinoma, pasiruošimas integruotoms pamokos reikalauja daugiau laiko ir kūrybiškumo, o dalyvavimas šiame Erasmus+ projekte ir jo įgyvendinimas mums ir suteikė daug žinių ir idėjų, kaip organizuoti tokias pamokas. Projektas mus paskatino aktyviau vesti įvairesnes pamokas, nes jos praplečia ir pagilina mokinių žinias ir gebėjimus, naujesni metodai padeda greičiau įsiminti  informaciją, žadina motyvaciją, o ir pačius mokytojus skatina bendradarbiauti.

 

Projekto koordinatorė Daiva Malcienė

Netradicinio ugdymo savaitė netradicinėje aplinkoje

Baigiantis 2020-2021 mokslo metams birželio 3 – 9 dienomis vyko netradicinio ugdymo savaitė. Šiomis dienomis ugdymo veiklos buvo organizuojamos už mokyklos ribų, o įprastines pamokas pakeitė užsiėmimai, integruojantys įvairius mokomuosius dalykus ir integruojamąsias, prevencines bei kitas ugdymo programas. Kiekviena klasė turėjo atskirą visos savaitės veiklų tvarkaraštį.        Organizuodami netradicinio integruoto ugdymo dienas mokytojai rėmėsi Erasmus+ projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų  dalykų mokymą“ mobilumuose įgyta patirtimi. plačiau

Naujas Erasmus + projektas

Gruodžio pabaigoje mūsų mokykla gavo puikią žinią – mokyklai skirta dotacija įgyvendinti naujam tarptautiniam Erasmus+ projektui Nr. 2021-2-LT01-KA122-SCH-000041918 „Kūrybiškumas užsienio kalbų mokyme“. Projekte dalyvaus anglų ir vokiečių kalbų mokytojos, kurios tobulins savo kvalifikaciją mokymo kursuose ir stebės kolegų darbą Danijos mokykloje. Projekto pradžia – 2022 m. gegužės 1 d.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos tikslas yra užtikrinti veiksmingą kokybišką ugdymą(si), siekiant kiekvieno mokinio pažangos. Užsienio kalbų dėstymas taip pat turi būti kokybiškas, kūrybiškas ir efektyvus. Kūrybiškai atnaujinus mokymo ir mokymosi veiklas, pamokos taps įdomesnės, mokiniai bus aktyvesni, mokinių motyvacija didės, jie pasieks geresnių rezultatų, patobulins užsienio kalbų žinias ir gebėjimus, bei pasieks asmeninės pažangos. Įgiję naujos patirties projekto dalyviai įtrauks kolegas į dalykinį bendradarbiavimą, organizuojant užsienio kalbų ir kitų dalykų integruotą ugdymą.

Projekto koordinatorė D. Malcienė

Projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ paraiškos santrauka plačiau

Motivating methods for integrated teaching English and other subjects 2019-2022 plačiau

 

Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kursai Maltoje

1Sušvelnėjus pandeminei situacijai ir atsiradus galimybei tęsti Erasmus+ tarptautinį projektą ,,Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą” Rokiškio Senamiesčio progimnazijos šešių mokytojų komanda rugpjūčio 16-20 d. dalyvavo mokymo kursuose ,,Kalbų dėstymas – pasiruošimas dalyko turinio ir kalbos integravimui” Maltoje. Mūsų mokytojos Asta Milaknienė, Valerija Misiūnienė, Elena Jakimova, Edita Rudėnienė, Žydrūnė Jasinevičiūtė ir Daiva Malcienė mokėsi kartu su kitais mokytojais iš Latvijos, Estijos, Slovėnijos ir Ispanijos, o jų dėstytojas buvo visame pasaulyje kursus mokytojams vedantis britas Alan Marsh. Visas mokymas vyko anglų kalba.

Mokytojos susipažino su kalbų mokymo metodika ir su kalbų bei kitų dalykų integravimo galimybėmis. Dėstytojas pristatė daug praktiškų mokymo būdų, kuriuos mūsų mokytojos išbandė pačios. Praktiškas mokymo medžiagos pateikimas buvo žaismingas, patrauklus, tinkantis įvairaus amžiaus mokiniams ir tikrai efektyvus. Artimiausiu metu projekte dalyvavusios mokytojos mokymuose įgytą patirtį įgyvendins pamokose su savo mokiniais.

Smagu, kad organizatoriai neapsiribojo mokymais, bet ir pasiūlė dalyviams įvairią kultūrinę programą, kurios metu mokytojai galėjo tobulinti anglų kalbos įgūdžius natūralioje aplinkoje. Projekto dalyviai aplankė žymias Maltos vietas, ragavo nacionalinius šalies patiekalus.

Kursų pabaigoje tarptautinės mokytojų komandos varžėsi viktorinoje, kurios metu pasitikrino per savaitę mokymų metu įgytas žinias. Visiems dalyviams buvo įteikti Erasmus+ sertifikatai. Esame dėkingi Europos Sąjungos Erasmus+ projektų suteiktomis galimybėms tobulėti švietimo srityje.

Kvalifikacijos tobulinimas užsienyje stiprina mokytojų lyderystę

1Šiandieninis mokytojas turi ne tik suvokti savo valstybės švietimo politiką, išmanyti dalyko metodiką, bet ir matyti jos europinį bei pasaulinį kontekstą. Mokykloms svarbu užmegzti tarptautinius ryšius su kitų šalių ugdymo įstaigomis, bendradarbiauti su jomis, susipažinti su kitų šalių ugdymo organizavimo pavyzdžiais ir integruoti gerąją patirtį mokykloje.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pedagogų komanda, vykdydama tarptautinį ERASMUS+ projektą, 2019 m. lapkričio mėnesio 11–15 dienomis kėlė kvalifikaciją Ispanijos San Bartolome De La Torre mieste, IES Puerta del Andevalo mokykloje. Pas projekto partnerius stebėjome inovatyvių ugdymo metodų, prevencinių programų taikymą ugdymo procese, diskutavome apie mokyklose taikomus pokyčio valdymo modelius.

Pirmąją vizito dieną susipažinome su mokyklos bendruomene, miestu. Stebėjome kaip mokiniai integruotai mokosi įvairių mokomųjų dalykų: anglų kalbos su visais mokomaisiais dalykais, technologijų su fizika, matematikos su daile, braižyba ir panašiai.

Antrąją dieną lankėmės pradinėje mokykloje. Labai nustebome sutikusios tris ten besimokančius mažuosius tautiečius, atvykusius gyventi iš Lietuvos.

Trečią dieną svečioje mokykloje mūsų kompetencijų krepšelis pasipildė aktyvių mokymo(si) metodų ir IKT naudojimo pamokose praktiniais pavyzdžiais.

Labai greitai prabėgo ir ketvirtoji projekto diena. Lankėmės vaisius ir uogas auginančių ir eksportuojančių ūkininkų kooperatyve, kuriame dvi dienas per savaitę mokosi amato ir dirba tokią mokymosi formą pasirinkę vyresniųjų klasių mokiniai.

Dalyvavimas šiame projekte yra puiki galimybė pasimokyti anglų kalbos, komunikuoti ja praktiškai ir, grįžus po kursų, drąsiau organizuoti integruotas pamokas, rengti ir įgyvendinti tarptautinius projektus.

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Bernadeta Tubelienė

Rokiškio Senamiesčio progimnazijos mokytojai mokosi anglų kalbos

1Ruošdamiesi dalyvauti tarptautinio Erasmus+ projekto „Mokinių motyvaciją skatinantys metodai, integruojant anglų kalbos ir kitų dalykų mokymą“ mobilumuose, mūsų mokyklos mokytojai dalyvavo parengiamuosiuose anglų kalbos kursuose. Šešios įvairių dalykų mokytojos patobulino komunikavimo anglų kalba gebėjimus Rokiškio Švietimo centre 2019 m. spalio 8 d.- lapkričio 7 d., o savo įgytas žinias ir gebėjimus galėjo pritaikyti stebėdamos darbą Ispanijos mokykloje ir dalyvaudamos mokymo kursuose Maltoje.

Skip to content