Gedulo ir vilties dieną pagerbtas tremtinių atminimas

Senamiesčio progimnazijos mokiniai tradiciškai kasmet dalyvauja renginiuose, skirtuose paminėti Gedulo ir vilties dieną. Šių metų birželio14-tosios  rytas išaušo labai lietingas, tačiau tai nesutrukdė pagerbti tremtinių atminimo.

9 val. dalyvavome mišiose, aukotose už tremtinius ir Lietuvos laisvės kankinius. Po jų vyko minėjimas prie paminklo „Negrįžusiems iš tremties“. Čia ėjome nešini nupintu ąžuolo lapų vainiku, nešėmės ramunių ir rugiagėlių puokštes. Vainiką ir gėles padėjome prie paminklo. Tradiciškai buvo perskaitytos Rokiškio rajono tremtinių pavardės, įvardinti šių žmonių likimai. Klausėmės tremtinių choro „Vėtrungė“ dainų, buvo uždegtos atminimo žvakutės, kalbėjo renginio dalyviai, savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas.

Tolimesnė renginio dalis dėl lietaus vyko Rokiškio kultūros centro mažoje salėje (ne geležinkelio stotyje – simbolinėje vietoje, iš kur į Sovietų Sąjungos gilumą gyvuliniais vagonais masiškai vežti Lietuvos žmonės). Mirusių, žuvusių tremtinių  atminimą pagerbėme tylos minute. Vėl skambėjo jaudinančios dainos, klausėmės poetinio monologo pagal V. Palčinskaitės eilėraščių ciklą „Baltosios nykštukės”.  Vaišinomės duona ir lašiniais: tai simboliška – lietuviai, tremiami į Sibirą, stengėsi į tolimą ir bauginančią kelionę pasiimti lietuviško maisto.

„Veiklių mokinių klubas“ šią dieną prisijungė ir prie tarptautinės pilietinės iniciatyvos „Vilties žiedas“. Šių metų simbolis vilties gėlė – ramunės, rugiagėlės. Šių gėlių puokštes padėjome prie paminklo tremtiniams. Daugelis ištremtųjų papuolė į atšiaurias sąlygas, kur nebuvo žydinčių pievų kaip Lietuvoje. Tremtinių atsiminimuose gausu šiltų žodžių apie tėviškės laukų vaizdus – jų itin ilgėjosi. plačiau

VMK inf.