Menu Close

Pažink savo miestą, pažink Lietuvą

 

Taip galima pasakyti apie netradicinio ugdymo dienos veiklas, organizuotas Senamiesčio progimnazijoje. Būna ir taip, kad lankydamiesi kitose šalyse, savosios gerai nepažįstame. Tad 5 – 8 klasių mokiniams buvo sudaryta galimybė pasidomėti gimtojo Rokiškio istorija.

Kelionę padedami Rokiškio krašto muziejaus darbuotojų mokiniai pradėjo nuo kiškio skulptūros miesto centre (prisiminta legenda apie Roką medžiotoją). Toliau – pažintis su žymiausiais pastatais, esančiais aplink Nepriklausomybės aikštę, jų istorija. Gidės papasakojo mokiniams apie mokyklų kūrimąsi ir plėtimąsi Rokiškyje, apie tai, kokios mokyklos veikė ir dabar veikia įvairiuose centre esančiuose pastatuose (štai buvusiame pašto pastate įsikūrusi muzikos mokykla, o „Pupelės “ kavinės patalpose anksčiau buvo Suaugusiųjų mokykla). Nors dažnai tenka praeiti pro įvairius pastatus, menančius istoriją, bet dažnai atsitinka taip, kad mažai ką apie juos žinome. Tad kelionė su gidėmis po miesto centrą buvo puiki proga išgirsti įdomius dalykus.

Pažinti savo kraštą dabar galima ir virtualiai.  Mokiniams ir mokytojams malonų įspūdį paliko  virtualios realybės filmas „Aš Lietuva“. Tai pusvalandžio trukmės kelionė po Lietuvą klausantis muzikos ir pasakojimo. Žiūrovas stebi įspūdingus savo krašto vaizdus iš paukščio skrydžio, „plaukdamas“ kateriu, „skrisdamas“ oro balionu, net „važiuodamas“ traktoriumi. Gėrisi laukais, miškais, kalvomis, ežerais, pajūriu, istorinėmis vietovėmis, miestais. Filmas žavi pasakišku kraštovaizdžiu ir skatina pasididžiavimą mūsų Lietuva bei verčia susimąstyti, kokioje gražioje šalyje mes gyvename ir kaip svarbu savo kraštą mylėti, saugoti bei puoselėti.

Po filmo dar laukė smagūs užsiėmimai Rokiškio jaunimo centre. Diena prabėgo greitai ir prasmingai. plačiau

Skip to content