Menu Close

Renginių, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, savaitė progimnazijoje

5-8 klasių mokiniams šventinė savaitė prasidėjo kovo 3 dieną tradicine Kaziuko muge. Mokyklos koridoriuje ant prekystalių mokiniai išdėliojo savo prekes. Tuojau pat stalus apspito pirkėjai. Šventinis šurmulys džiugino visus. Prekeiviai siūlė ir maisto gaminius: įvairius pyragėlius, tradicinius keksiukus, vaflius, sveikuoliškus sausainius, net kibinus (šie, beje, tuoj pat buvo išpirkti), ir rankų darbo papuošalus, suvenyrus, medžio dirbinius. Mugėje svečiavosi ir kaimynai gimnazistai. Itin smagiai nuteikė skambanti liaudies muzika ir tautiniais darbužiais pasipuošę šokėjai aštuntokai (jų vadovė mokytoja R. Kolyčienė). Kas norėjo, galėjo pasimokyti tradicinių liaudies šokių ar tiesiog pasisukti ratelyje. Smagu buvo visiems – ir šokantiems, ir žiūrintiems.

Kovo 6 dieną mokiniai ir mokytojai su nekantrumu laukė bibliotekininkės Vidos Erslovienės megztų drabužių kolekcijos pristatymo. Darbų autorė apžvelgė baltiškų ženklų ir simbolių panaudojimą mene ir tautodailėje. Skaidrėse buvo pristatyti dažniausiai naudojami lietuviškumo simboliai. Tautodailės atstovę, meno kūrėją  V. Erslovienę seniai žavėjo baltiško EGLALĖS simbolio paprastumas, todėl šį simbolį įliejo į savo kūrinius-megztus drabužius.  Kolekciją gyvai demonstravo Rokiškio Senamiesčio progimnazijos ir Juozo-Tumo Vaižganto gimnazijos mokinės.

Kovo 7 dieną virtualios realybės filmas „Angelų takais“ leido pajusti lietuvių dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio  paveikslų ir muziko dvasią. Filme buvo pristatyta apie 60 paveikslų, tiek gerai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek galbūt rečiau matomų dailininko darbų: „Ramybė“, „Angelėliai“, „Aukuras“, „Angelas“, „Žinia“, „Saulė“ ir kt. Muzika ir erdvė, kurioje netikėtai atsirandi, žavėjo visus. Abejingų neliko. Tai buvo puikus netradicinis būdas patirti meną iš arti.

Kovo 8 dieną vyko respublikinio integruoto dailės ir matematikos projekto „Matematika tautinėje juostoje“ pristatymas. Projekte dalyvavo 7 ir 8 klasės. Projekto tikslas – naudojant geometrines figūras-kvadratus sukurti tautinės juostos ornamentus. Mokiniai turėjo pateikti kūrybinius darbus, atliktus ant languoto popieriaus, kurio plotis 6 cm ir ilgis 20 cm, naudodami įvairias priemones (pieštukus, rašiklius, spalvotas kreideles, įvairius dažus). Dailės pamokose mokiniai susipažino su tautinių juostų istorija, raštais, spalvų deriniais bei juostų reikšme etninėje kultūroje. Per matematikos pamokas prisiminė geometrines figūras, jų savybes, brėžimo techniką. Atlikdami projektinius darbus mokiniai konsultavosi ir su dailės, ir su matematikos mokytojais, derino spalvas, jas jungė į geometrines figūras, sudaromas iš kvadratėlių. Mokinių nuomone, dalyvauti šiame projekte buvo labai įdomu, nes plačiau susipažino su tautinių juostų istorija, raštais, galėjo parodyti savo kūrybiškumą. Saldžiomis dovanėlėmis buvo apdovanoti geriausių darbų autoriai. Jų kūriniai pristatyti respublikiniame konkurse.

Kovo 9 dieną visi jungėmės į jau trečius metus „Swedbank“ inicijuojamą nuotolinę pamoką „Mokonomika“. Šįkart renginį vedė aštuntoko iš ateities avataras, kuris kvietė visus nuvykti į ateitį. Klausėmės pamokų apie inovacijas, dirbtinį intelektą, robotus, tvarumą, finansus. Kaip gyvensime po kelių dešimtmečių, ką valgysime, kaip bendrausime, kokios bus ateities profesijos – apie tai pasvajojome šiandien. plačiau

Skip to content