Menu Close

Senamiesčio progimnazijos mokiniai minėjo artėjančią Europos dieną

„Žalioji Europa“ – taip vadinosi netradicinio ugdymo pamokos, skirtos šiai dienai paminėti.  5-8 klasių mokiniai aktyviai dalyvavo projekte – iš antrinių žaliavų pagamino įvairiausius dirbinius: gėlių kompozicijas, pasakų namelius, vandenyno dugno augaliją, ugnikalnį, gaublį, šulinius, pilis, raketas, gyvūnus… Reikia pasidžiaugti, kad vaikai nestokojo entuziazmo ir išradingumo.

„Žydinti Europa“ – taip vadinosi kitas renginys. Mokiniai išreiškė norą Europą matyti gražią ir, aišku, neužterštą, todėl iš atliekų gamino koliažus-gėlių kompozicijas ir jomis pražydo mokyklos langai.

„Žalioji Odisėja“ pakvietė visus dar kartą pasimokyti rūšiuoti atliekas. Svečiuose viešėję gimnazistai ir jų mokytoja D. Spundzevičienė mokiniams vaizdžiai paaiškino, kaip į konteinerius rūšiuoti įvairias pakuotes ir kt.  5-8 klasių komandoms teko užduotis – tinkamai suskirstyti atliekas. Mokytoja pastebėjo, kokių klaidų rūšiuojant pasitaiko dažniausiai, priminė, kokia žala daroma gamtai ją teršiant. Renginio metu buvo padėkota mokiniams, dalyvavusiems respublikiniame atliekų kultūros egzamine: net trys iš jų – M. Žukauskas, B. Petkus ir T. Žalys – už puikias žinias organizatorių buvo apdovanoti padėkos diplomais.

Pamokos, kuri vadinosi  „Dailioji Europa“, metu progimnazistai  keliomis kalbomis rašė dailyraštį, kurio tekstai taip pat buvo susiję su ekologija. Tvarkingai ir dailiai užrašyti tekstą dažnam šiuolaikiniam mokiniui tikras iššūkis, bet visi stengėsi.

Viktorina „Tvarioji Europa“ ir dokumentinių filmų peržiūra užbaigė dienos renginių ciklą. Patys išradingiausi, kūrybingiausi, dailiausiai rašę ir geriausiai atsakę į viktorinos klausimus mokiniai buvo apdovanoti. I vieta už darbus iš atliekų atiteko 6 b klasės mokinėms U. Kepalaitei, A. Gindvilytei ir V. Meilutei. II vieta – 8 a klasės mokiniams M. Žukauskui, G. Švelniui, P. Šniokai. III  vieta – 7 a klasės mokinei A. Antonovai. Dailyraščio konkurse nugalėtojais tapo A. Venslovaitė (5 a), V. Bagdonavičius (5 b), M. Zaičenkovaitė (6 a), A. Belkovskaja (6 b), E. Meilutė ir R. Kriukelytė (7 a), M. Butkutė (7 b),  E. Jevaltaitė (8 a), F. Vasiliauskaitė (8 b). Viktorinos nugalėtojai – U. Tuskaitė (8 a), D. Kišūnaitė (8 b), A. Antonova (7 a), A. Stasiulionytė (7 b), G. Jurkevičiūtė ir T. Janušonytė (6 a), E. Dovydaitytė (6 b), T. Žalys (5 a), E. Jankauskaitė (5 b).

Europos dienos proga buvo atkreiptas dėmesys ir į savo miestą. Mokiniai dalyvavo projekte, kuris paskatino pasidomėti Rokiškio miesto gatvių pavadinimais. Septintokai rengė pranešimus apie miesto gatvių įvairovę, o visa mokyklos bendruomenė išrinko gražiausiai lietuviškai skambantį gatvės pavadinimą.  Balsų dauguma atiteko Aukštaičių gatvei. Simboliška – šie metai Lietuvoje paskelbti Aukštaitijos metais, nes sukanka 700 metų nuo pirmojo reikšmingo Aukštaitijos vardo pagarsinimo tarptautinėje erdvėje. plačiau

Senamiesčio progimnazijos inf.

 

Skip to content