Startuoja nauja pažintinė žuvininkystės programa

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra („Litfood“) 2021-2022 mokslo metais pakvietė ugdymo įstaigas teikti paraiškas ir dalyvauti Pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Programos tikslas – plėsti Programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, sužinoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje. Pažintinę žuvininkystės programą įgyvendino Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Šioje programoje buvo atrinkti ir dalyvavo 24 Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 1- 4 klasių mokiniai. Programos dalyviams išleistos užduočių knygelės, kurios padėjo gilinti žinias papildomų užsiėmimų metu ir skatino supratimą apie akvakultūrą. Programos organizatoriai organizavo mokymus mokiniams, kuriuose  supažindino su akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvų maistinėmis savybėmis ir jų tradiciniais bei moderniais perdirbimo metodais. Organizuotoje pažintinėje ekskursijoje į VDU ŽŪA Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetą,  mokiniai susipažino su akvakultūros vystymosi Lietuvoje istorija, žuvininkystės ūkiais Lietuvoje. Programos dalyviams buvo parodytos įvairios žuvų auginimo ir veisimo technologijos bei pademonstruotos uždarosios akvakultūros sistemos. Praktinėje dalyje mokiniai susipažino akvakultūros uždaromis apytakinėmis sistemomis bei jose auginamomis žuvimis, jų gyvenimo ypatumais. Vaikai iš arti pamatė veisiamų ir auginamų jūrinių bei gėlavandenių žuvų rūšis.

Programos organizatoriai projektą apibendrino edukacine veikla, kurioje mokiniai akvakultūros tema dekoravo šaukštelius polimeriniu moliu. plačiau