Menu Close

Tūkstantmečio mokyklos programa Kultūrinis ugdymas „Menų stovykla“

Birželio 10 – 14 dienomis Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vyko Menų stovykla. Užsiėmimus stovyklautojams vedė ir dailės meno mokė tautodailininkė Birutė Dapkienė. Pirmos dienos tema – „Kiškis – menininkas“.  Vaikai susipažino su bičių gyvenimu, ant akmenukų akriliniais dažais piešė bitutes, boružėles.

Antra Menų stovyklos diena buvo labai turininga, kūrybiška ir spalvinga. Stovyklautojai dalyvavo pažintinėje gamtos programoje „Gyvūnai mene“. Vaikai prisiminė įvairius gyvūnus, mėgdžiojo jų skleidžiamus garsus. Bendradarbiaudami vieni su kitais kūrė nuotaikingas improvizacijas. Ypač jauniesiems menininkams patiko piešti ir lipdyti iš modelino pasirinktą gyvūną.

Trečią Menų stovyklos dieną vyko edukacinė pamoka „Nuo karvės iki karvutės…“. Pirmiausia vaikai susipažino su karvute Morta ir jos gyvenimo ypatumais. Stovyklautojai sužinojo, kiek daug produktų galima pagaminti iš pieno. Po to prasidėjo darbas – vaikai maišė verdamą karamelę, skanavo. Kol karamelė aušo, stovyklautojai rinko dekorui pievų augalus. Atsikirpę lino audeklo gabalėlį mokėsi jį dekoruoti. Vaikai sukūrė pasakiškus meno kūrinius. Paskui visa tai įamžino popieriaus lape. Pasigaminę karamelę „karvutę“, mokiniai išsinešė į namus tėveliams pavaišinti.

Ketvirtą dieną stovyklautojai praleido Salų dvare. Diena buvo skirta pramogoms. Vaikai pasivaikščiojo po išpuoselėtą dvaro teritoriją, aplankė alpakas. Eidami Salų parko taku pasiekė apžvalgos bokštelį. Iš jo atsiveria labai gražus ežero vaizdas. Susipažinę su dvaru, stovyklautojai pramogavo ant batutų. Vėliau jų laukė „putų šou“. Vaikai linksminosi maudydamiesi putų „jūroje“. Stovyklautojai grįžo kupini puikių emocijų.

Penktą stovyklos dieną vaikai piešė ir karpė trafaretus, skirtus marškinėlių dekoravimui tekstiliniais dažais. Stovyklautojai labai džiaugėsi pasigaminę originalius marškinėlius.  plačiau 

Skip to content