Menu Close

Senamiesčio progimnazijos ketvirtokų susitikimas su rašytoja ir nežabotos fantazijos treniruotė

Mokslo metams einant į pabaigą, Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 4-tokai vis dar mokosi iš peties ir šį kartą susipažino su rašytojo profesija, kurią pristatė rokiškietė, rašytoja, žurnalistė, scenaristė ir marketingo specialistė Lina Matiukaitė. Susitikimo metu mokiniai ne tik sugriovė keletą stereotipų apie rašytojus, ieškojo mandagaus būdo susikalbėti su įnoringu iliustratoriumi, bet ir kūrė mokslinės fantastikos ir veiksmo knygų scenarijus.

Kitaip nei pamokose

Susipažinti su rašytoja sugužėjo dviejų klasių Senamiesčio progimnazijos 4-tokai. Susitikimo metu Lina pristatė, koks iš tikrų yra šiuolaikinis rašytojas, kokius rašymo įrankius naudoja ir kokį gyvenimo būdą propaguoja. Mokiniai intensyviai diskutavo, išsakė savo mintis ir, kai jau buvo aišku, kas yra rašytojas ir kaip atsiranda knygos, L. Matiukaitė pristatė ir savo parašytas knygas. Viena iš jų – kartu su kraštiete, įdomiosios matematikos puoselėtoja Ieva Kile, išleista skaičių pasaka „Jei mėnulis būtų nulis“. Sužinojus, kad tarp 4-tokų atsirado tokių, kurie šią knygą žino ir yra perskaitę, rašytoja neslėpė, kad tai pats didžiausias komplimentas, kokio ji galėjo tikėtis.

Ateities profesijų įgūdžiai

Su ketvirtokais L. Matiukaitė ne tik diskutavo, bet ir kvietė patiems sugalvoti savo knygų scenarijų. Su Kakės Makės prekės ženklu dirbanti rašytoja, taikliai užduodama klausimus, skatino vaikus nukeliauti į pačias tolimiausias fantazijos kertes. Taip gimė net keleto skirtingų žanrų Rokiškio Senamiesčio progimnazijos 4-tokų pasakojimai. Vienas iš jų – apie kosmose sklandantį miestą, kurio namai sujungti tuneliais, o miesto gynyba nuo meteoritų rūpinasi magnetinio skydo kariškiai. „Vaikų prigimtinis smalsumas ir kūrybiškumas – tai ateities profesijoms reikalingi įgūdžiai, kuriuos privalu nuolat skatinti ir ugdyti. Likau sužavėta beprotiškomis ketvirtokų idėjomis ir jų požiūriu į pasaulio inovacijas. Auga nepaprasta karta!“, – įspūdžiais po susitikimo dalijosi knygų autorė Lina Matiukaitė

Geriausi pavyzdžiai – kasdienybėje

Susitikimo sumanytoja, karjeros specialistė Lina Valotkienė sako: „Teoriškai pristatyti profesiją yra viena, tačiau leisti vaikams pasikalbėti su tikru tos profesijos atstovu – visai kas kita. Taip plečiasi vaikų akiratis ir karjeros supratimas. Taip pat  mokiniai įgyja daugiau žinių apie plačias profesines galimybes“. Susitikimo pabaigoje vyko rašytojos ir mokinių klausimų viktorina. Mokiniai, atsakę į rašytojos klausimus, laimėjo mokyklai bei sau jos išleistų knygų ir užduočių sąsiuvinių. Vaikai taip pat atėjo pasiruošę ir už atsakymus rašytojai Linai įteikė dovanų. „Tokių susitikimų norisi kuo daugiau, o ypatingai su savo krašto profesijų atstovais, kurie parodo, kokie mes unikalūs, kūrybingi, darbštūs ir reikalingi tiek darbe, tiek gyvenime“, – sako L. Valotkienė.

Skip to content